Kategorie

 • Brak kategorii

haha

w nocy słuchamy radia, od dłuższego czasu. ja zapodaję roxy.fm, brat radio maryja. oboje odkryliśmy, że przy lekkim hałasie lepiej się zasypia. brata usypiają nocne mantry i dyskusje polityczne oraz telefony od radiosłuchaczek. mnie często nelly furtado, którą ktoś puszcza w rockowym radiu, ciekawe. w gruncie rzeczy zabawnie jest, kiedy w środku nocy idę pozwiedzać łazienkę i słyszę w radiu m. kolędy śpiewane w lekko odchylonej tonacji i głosem, który do śpiewania nadaje się tak, jak mój do przewodzenia tłumom.

idzie wiosna, czuć to w powietrzu. nawet jak jutro będzie minus trzydzieści dwa na dworze, to dalej będę utrzymywać, że idzie wiosna, bo to jest coś, co czuję w kościach, i nie mam tu na myśli reumatyzmu. takie coś, że jak wdycham deszczowe powietrze, to zapominam, że wszystko dokoła jest do bani i że mam tyle irytujących spraw na głowie, bo liczy się tylko to, że tu i teraz mogę stać na dworze, patrzeć na deszcz, ciemne chmury, drzewa wiatrem targane i widzę, słyszę, czuję wiosnę. i nie potrafię tego wytłumaczyć, tak samo jak nie da się wytłumaczyć tego, że słowa, litery, cyfry i dni tygodnia mają swój kolor i dźwięk, a jakby się zastanowić to możnaby też znaleźć im zapach. nadchodząca wiosna pozwala nawet zapomnieć o ciemności.
problem w tym, że to trwa krótko. wczesna wiosna przeradza się w zwykłe, słoneczne, gorące dni i niezauważalnie staje się latem, które jest czymś całkiem innym. i trzeba szukać czegoś innego.

2c komentarze/y do haha

 • potti

  ZAWSZE szuka sie czegos innego.

  nie umiem zasypiac w zadnym halasie. skrzywienie.

  a zreszta kij z taka wiosna, z zima i jesienia, co to jest w ogole, to nie wiem.

 • juriusz

  włączcie na 3 kanał TOK FM, jeszcze trochę dyskusji ekonomicznych czy światopoglądowych dopadniesz.

  O, ja też zawsze czuję wiosnę w powietrzu, ale w tym roku nikomu jeszcze nie mówiłem, bo bałem się, że mnie uznają za wariata, no ale skoro Ty pierwsza się wychyliłaś… ;>

Odpowiedz

  

  

  

Możesz użyć tych znaczników HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>