Kategorie

 • Brak kategorii

znowu o religii ;)

kilka dni temu wpadłam na pomysł, jak urozmaicić życie nudnej szarej młodzieży z mojego osiedla. otóż wtajemniczeni wiedzą, że nie od zawsze do meczetu się co niedziele chodziło, kiedyś funkcję domu Bożego pełnił pobudowlańcowy barak, który ostał się po wielkiej budowie mego łosiedla. obecnie barak stoi pusty [tylko teoretycznie, w praktyce księża zrobili tam sobie garaż i walają się tam puszki po piwach - wszystko widać przez okna]. no i raz dwa wywnioskowałam, że przecież możnaby tam zrobić dyskotekę, co by młodzież miała gdzie zadymy robić. gdy powiedziałam o tym półelfce Carneramiel, niestety nie podzieliła mojego entuzjazmu, chociaż stwierdziła że to mogłoby być dobre, gdyby to nazwać ‚Dyskoteka Dj Tadeo’ [dla niekumatych - Tadeo znany również jako Desperado uczył mnie w szkole religii... znaczy się siedział w sali przez 45 minut i pilnował żeby nikt nikogo nie zabił].

taaak… i już oczyma wyobraźni mej widziałam te piątkowowieczorne imprezy blackmetalowe gdzie Tadeo grałby na gitarze i śpiewałby ‚bo kocham cieeee jak irlandieeeeeee’.

na zakończenie dwa dialogi szkolne:

C(eri): Ej cicho bo ja księdza słucham!
C(arneramiel): Hahahahahaha ale śmieszne…

K(toś): Ej, pójdziecie do sali 39, krzykniecie Ave satan i wyjdziecie ?
C(eri): A jaka tam jest teraz lekcja ? Fizyka ?
K(toś): Nie, religia.

4c komentarze/y do znowu o religii ;)

 • Ja

  Łoo dyskoteki metalowe :d jak ja uwielbiam takie imprezy… psuć :D

 • x

  zanim rzucisz pomysł, porozmawiaj z jakims bardziej rozrywkowym [i nie posiadającym prawa jazdy ;)] księdzem… wciskając mu przy okazji ideologię pt.: młodzież zbliży się do Kościoła, zmieni swoje nastawienie do księży, etc.
  jeżeli pomysł z dyskoteką nie wypali, może przynajmniej coś w rodzaju świetlicy [nie mylić z salkami do katechezy!! :|].

 • Ceri

  świetlica już jest, nawet jakiś ‚klub młodzieżowy’ podobno działa, ale nie mam pojęcia co oni tam robią – pewnie się modlą ;). niestety jedyny rozrywkowy ksiądz z mojej parafii wyjechał z 2 lub 3 lata temu do hiszpanii chyba – a szkoda, bo był na prawdę świetny i śmieszne kazania mówił ;)

Odpowiedz

  

  

  

Możesz użyć tych znaczników HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>