Kategorie

  • Brak kategorii

netart

natarcie sztuki internetu… sztuki JAKIEJ ? przecież internet sam w sobie sztuki nie tworzy, tworzą ją ludzie i nie rozumiem, co ma do tego internet. a to, że w internecie ją publikują, to inna zupełnie sprawa. to tak, jakby powiedzieć, że zdjęcia, które są umieszczane w gazetach jako np. reklamy, to sztuka gazeciarska. a obrazy, który wieszamy na ścianach, to sztuka ścienna ? a zdjęcia, które wkładamy do albumów, to sztuka albumowa będzie.

kurcze, sztuka współczesna wykształciła sobie miliardy odmian, a i tak wszystkim jej twórcom chodzi tylko o to, żeby zdobyć sławę i pieniądze. hasło sztuka dla sztuki przeminęło z wiatrem. artysta tworząc obraz myśli, ile za niego dostanie. fotograf robiąc zdjęcia zastanawia się, ile zapłaci mu za nie agencja reklamowa. pisarz, gdy pisze książkę, oblicza, które wydawnictwo da mu więcej zarobić. i dlatego zewsząd jesteśmy zasypywani kiczem, który wciskają nam media, mówiąc, że to jest modne. bo to, co jest modne, musi być komercyjne, a sztuka to chyba najbardziej komercyjna dziedzina tego świata. wystarczy nakręcić byle gniot, przekupić kilku recenzentów, którzy napiszą pozytywnie o naszym dziele, reszta krytyków się nimi zasugeruje, a ludziom będzie się również podobało, bo nie chcą odstawać od reszty. tylko niewielka grupa ludzi zastanowi się nad tym, dlaczego media usiłują wcisnąć, że coś, co jest do kitu, jest wspaniałe. ale kto by słuchał grupy ludzi ?

Odpowiedz

  

  

  

Możesz użyć tych znaczników HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>